Vřetenové schody

Vřetenové schody Vřetenové schodiště se skládá ze střední nosné trubky na kterou jsou postupně navlékány ocelové válce a dřevěné stupně vždy ob jeden kus.

Středová nosná trubka je ve spodní části ukotvena k podlaze.V horní části je schodiště ukotveno přes podestu ke stavebnímu otvoru. Velikost vnitřní trubky a navlékaných válců záleží na požadovaném průměru schodiště.

Dřevěné stupně o síle 40mm dodáváme z tvrdého masivního dřeva: buk, dub, javor, jasan. Dřevo je možné také přimořit. Dle dohody lze místo stupňů dřevěných, použít také stupně z bezpečnostního skla nebo přírodního kamene. U větších vřetenových schodišť se používají buď stupně o tloušťce 50mm a nebo volíme provedení konzolové. tzn., že jednotlivé stupně nejsou navlékány na centrální sloup, nýbrž připevněny k podpěrným konzolám, které jsou přišroubovány k centrálnímu sloupu. Provedení stupňů je stejné jako u navlékaného schodiště. Podpěrné konzoly mohou být jeklové nebo vypálené laserem z ocelového plechu.

Vřetenové schody Středový sloup složený z jednotlivých válců může být povrchově upraven komaxitem (práškovou barvou RAL) v různých odstínech a nebo vyroben z nerezové oceli, kterou lze upravit kartáčováním do povrchu matného nebo leštěním do povrchu lesklého. Nadstandardním provedením je dřevěný centrální sloup.

Zábradlí dodáváme také ve variantách komaxit a nerez. Madla na schodišti mohou být vyrobena z oceli, nerezi či dřeva. Kombinací zmiňovaných materiálů nabízíme zákazníkům až šest variant provedení.